Czyli jak urządzić ślub i nie zwariować :)

Co zamiast kwiatów na ślub?

W Polsce przyjęło się, że Nowożeńcom oprócz prezentu głównego wręcza się kwiaty. Mogą to być piękne bukiety przygotowane specjalnie na tą okazję, ale również śliczne i niesamowicie modne kwiaty w pudełkach. Nie zawsze jednak Para Młoda chce otrzymać kwiaty. W takim razie co w zamian?

Przedstawiam Wam kilka pomysłów:

      1.WINO

Ja (w przeciwieństwie do mojego Męża) jestem ogromną fanką wina. Nie ma dla mnie znaczenia czy jest to wino czerwone, białe czy różowe. Uwielbiam wszystkie. Domyślam się, że takich kobiet jak ja są miliony, jak nie miliardy 🙂 Wino jako dodatek jest świetnym pomysłem. Można skompletować sobie małą winnicę i już jako małżeństwo degustować wina polecane przez Waszych znajomych czy rodzinę.

      2. TOTOLOTEK

Pomysł, który wykorzystaliśmy na swoim ślubie, ale zamiast typowych kuponów lotto, zażyczyliśmy sobie zdrapki. Wygraliśmy całe 182 zł, ale najlepsza w tym była zabawa ze zdrapywaniem prawie 200 zdrapek, bo goście nie ograniczali się do jednej. Polecam dla osób, które lubię zabawę i duuuuużo drapania. Pary młode również często proszą o kupony z datą losowania przypadającą na dzień ich ślubu, aby potem z wypiekami na twarzy śledzić wylosowane numerki.

      3. KSIĄŻKI

Idealny pomysł dla miłośników książek. Kiedyś byłam na ślubie, gdzie Państwo Młodzi zażyczyli sobie książki. Aby zaproszeni goście wiedzieli czego szukać, Państwo Młodzi zrobili interaktywną listę z tytułami książek jakie chcieliby otrzymać. Na liście były zarówno książki takie jak „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Potop”, ale również ilustrowany album ze zdjęciami mody czy ekskluzywne wydania obcojęzyczne. Działało to na tej zasadzie, że każdy z gości zaznaczał pozycję, którą kupił lub zamierzał kupić. Dzięki temu książki nie powtarzały się, a Państwo Młodzi szybko uzupełnili zapasy w swojej biblioteczce.

      4. POMOC

Jeden z piękniejszych gestów, jaki można sobie wyobrazić. Zamiast kwiatów goście kupują np.pluszaki dla dzieci z domów dziecka; karmę i zabawki dla psów i kotów ze schroniska czy zbierają pieniądze i przekazują je na rzecz jakiejś organizacji charytatywnej. Pomysł godny uwagi. Jeśli wiecie, że w Waszej okolicy są miejsca potrzebujące pomocy, warto z tego skorzystać.

       5. FILMY DVD/PUZZLE/GRY

Wszystko to, co jest pasją przyszłych Małżonków. Jeśli kochacie razem podróżować i chcielibyście zwiedzić cały świat, można poprosić gości, aby zamiast kwiatów przynieśli przewodniki po danym kraju. Będą one na pewno pomocne przy planowaniu podróży. Tak samo jest z puzzlami, grami czy innymi rzeczami, które lubicie razem robić.

 

A Wy co dopisałybyście do tej listy? Jakie macie pomysły?

Cześć :) Mam na imię Sylwia i mieszkam w Krakowie. Prowadzę bloga ślubnego, z przymrużeniem oka ;) Chcę Ci pokazać, że zorganizowanie własnego ślubu może być fantastyczną przygodą. Zapraszam !
Posts published: 27

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Znajdź artykuł
Zapisz się do mojego newslettera

Copyrights © 2016-2017 Ślubna kawiarenka.