Czyli jak urządzić ślub i nie zwariować :)

Wesele w stylu rustykalnym

Obecny sezon ślubny powoli dobiega końca. Jeśli miałabym powiedzieć jaki weselny trend towarzyszył nam najczęściej w 2017 roku, to bez wątpienia byłby to styl rustykalny. Wiem, że w 2018 roku będzie on równie często wykorzystywany w aranżacjach ślubnych, dlatego też postanowiłam go Wam trochę przybliżyć.

Trochę historii, czyli jak powstają trendy?

Pewnie zastanawialiście się nie raz, po co są te wszystkie trendy i czemu akurat ten jest modny, a nie inny. Najlepiej byłoby sobie to zobrazować. Jeśli wychodziłybyście za mąż w latach 80-tych to Wasza suknia przypominałaby błyszczącą bezę z mini bezikami na ramionach, a makijaż przypominałby Wam Piggy z The Muppets Show. No właśnie, teraz się z tego śmiejecie i w głębi duszy myślicie „ale wiocha”, a w tamtych czasach byłybyście najbardziej stylową Panną Młodą. Jeśli chodzi o wesele to do ślubu jechalibyście dużym Fiatem albo na wozie, Wasz przyszły Mąż/Ojciec/Wujek/Kolega/brat miałby seksownego, bujnego wąsa i byłby ubrany w szeroki garnitur z kamizelką, najczęściej w kolorze szarym lub butelkowa zieleń. Tańczylibyście do muzyki granej przez orkiestrę wujka Mietka lub w rytmie nuty granej przez zespół na keyboardzie. Na stole panowałby dobrobyt, czyli śledzik, ogóreczek, sałatka jarzynowa i wódka. Dużo wódki. Najlepiej w literatkach. I Wasze wesele byłoby uznane przez gości za mega super imprezę na miarę  ślubu Kim Kardashian tamtych czasów.

Teraz wyobraźcie sobie, że sukienka beza zrobiła mega furorę, a dobrobyt na stole podobał się wszystkim, więc Wasza kuzynka biorąca ślub pół roku później kopiuje od Ciebie rzeczy, które jej się podobały. I kolejna kopiuje i kolejna… Właśnie tak powstają trendy. Dana rzecz zaczyna się podobać wielu ludziom z różnych powodów, np. jest ładna kolorystyka, ktoś lubi minimalizm i proste formy, wesele w ogrodzie jest romantyczne, itd.

Wracając do tematu ślubu w stylu rustykalnym, to na czym to dokładnie polega?

Przede wszystkim wesele odbywa się w stodole, drewnianej chacie udekorowanej w stylu prowincji, na dziedzińcu zamku czy w lesie. Na pewno musicie odrzucić wszelkie domy weselne podświetlane ledami, piwnice, sale w stylu skandynawskim czy też restauracje w stylu góralskim. Wbrew pozorom najczęściej na wesele w takim klimacie decydują się pary mieszkające w dużych miastach.

Jak powinna wyglądać Panna Młoda?

Wiadomo, że Panna Młoda ZAWSZE, ale to zawsze jest gwiazdą wieczoru i wygląda najpiękniej z wszystkich. Jeśli chodzi o styl rustykalny to przede wszystkim należy postawić na naturalność, czyli włosy delikatnie upięte lub rozpuszczone. Żadnych gładkich koków, diademów czy burzy loków. Atrybutem rustykalnej Panny Młodej jest wianek. Najlepiej z żywych kwiatów, które wyglądają jak zerwane z łąki i wplecione we włosy. Makijaż powinien nawiązywać do natury, czyli delikatne kolory, usta podkreślone jasnoróżową lub nude szminką. Jeśli chodzi o sukienkę to powinna być ona prosta. Jak najbardziej są wskazane wszelkie koronki, hafty czy wzory kwiatowe. Jeśli pogoda na to pozwala i nie bierzecie ślubu w zimie to odkryte plecy będą strzałem w 10.

Jak powinny wyglądać dekoracje?

Tak jak wspominałam wcześniej, wiele zależy od wyboru miejsca na Wasze wesele. Scenerię pięknie podkreślają wszelkiego rodzaju świece czy lampiony. Im więcej drewna, mchu, zieleni, tym lepiej. Całość powinna współgrać z naturą, czyli zero sztuczności. Zdaję sobie sprawę, z tego, że bardzo ciężko znaleźć odpowiednie miejsce, które będzie Wam odpowiadało pod względem wizualnym, ale pamiętajcie, że każde pomieszczenie można szybko zmienić za pomocą dodatków i dekoracji.

Jakie dekoracje byłyby odpowiednie?

  • drewniane deski,na których można powiesić świecące litery lub zdjęcia,

  • wielki stół ze świeżym pieczywem do wyboru,

  • zamiast patery na tort, można użyć drewnianej deski,

  • drewniane krzesła,które wyglądają surowo można ozdobić koronką,

  • bukiety na stołach można umieścić w kolorowych butelkach,

  • listę gości z rozmieszczeniem przy stołach można napisać kredą na tablicy,

  • podczas pierwszego tańca, goście mogą trzymać w dłoniach zimne ognie, co stworzy niezapomnianą scenerię,

  • piwo może być w beczkach, z możliwością nalania sobie przez każdego z gości.

A wy co dodałybyście do tej listy?

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony pinterest.com
Cześć :) Mam na imię Sylwia i mieszkam w Krakowie. Prowadzę bloga ślubnego, z przymrużeniem oka ;) Chcę Ci pokazać, że zorganizowanie własnego ślubu może być fantastyczną przygodą. Zapraszam !
Posts published: 27

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Znajdź artykuł
Zapisz się do mojego newslettera

Copyrights © 2016-2017 Ślubna kawiarenka.