Czyli jak urządzić ślub i nie zwariować :)

Czy warto skorzystać z usług wedding planerki?

W czasach kiedy nie mamy czasu na urlop, na kurs językowy czy nawet na dziecko – jak znaleźć czas na organizacje ślubu?

Z doświadczenia wiem, że nawet jak organizujecie ślub w 3 miesiące (tak jak my) czy w 2 lata (tak jak 80% Narzeczonych) to zawsze, ale to zawsze pojawi się coś, co można zmienić, zrobić inaczej lub w ogóle nie robić. Ale jak wiemy, ślub (zazwyczaj) bierze się tylko raz (no max.2 razy) i czasu się cofnąć nie da, więc godzimy się na to, co jest.

W Polsce od kilku lat funkcjonuje zawód wedding planera. Najczęściej tę funkcję pełnią kobiety, których śluby to pasja i pragną pomóc Narzeczonym w organizacji tego dnia, tak jak sobie wymarzyli.

Kiedy warto skorzystać z usług wedding planera?

  1. Jeśli mieszkacie za granicą, a ślub bierzecie w Polsce i nie macie czasu i pojęcia jak zorganizować ślub nie będąc na miejscu. Znam taką parę, która mieszka w Anglii, ślub organizowali w Polsce, w której nie byli przez 6 lat. Salę, menu, DJ wybierali drogą internetową. Wybrana sala, okazała się strzałem w 10 (tak im się wydawało). Niestety na miejscu zorientowali się, że zdjęcia zamieszczone na stronie tego miejsca są sprzed 3 lat, a opinie w internecie nie zachęcają do zorganizowania tam niczego, a co dopiero wesela. Historia zakończyła się tak, że stracili zaliczkę, którą wpłacili na poczet rezerwacji sali i mieli miesiąc na znalezienie nowej. Na szczęście małopolska to kraina cudów i wszystko zakończyło się happy endem.
  2. Jeśli chcecie zaoszczędzić. (tak dobrze czytacie). Jak wiadomo usługi wedding planerek nie są tanie i nie każda para może je uwzględnić w swoim budżecie ślubnym. Jednakże, osoba, która zawodowo się zajmuje organizacją ślubu, przez te kilka lat zebrała całą bazę kontaktów do makijażystek, florystek, DJ-ów, firm cateringowych i wielu innych specjalistów. A jak wiadomo, gdy się z kimś dłużej współpracuje to można liczyć na lepsze ceny, więc może się okazać, że zatrudniając wedding planerkę oszczędzicie też pieniądze, bo czasu oszczędzicie mnóstwo.
  3. Jeśli nie macie pomysłu albo macie ich za wiele. To jeden z najczęściej spotykanych problemów przy planowaniu wesela. Z jednej strony ma być styl rustykalny, sukienka jest delikatna i zwiewna, a bukiet z polnych kwiatów, natomiast z drugiej sala, którą wybraliście jest w stylu modern, ozdoby na stole chcecie srebrne z dodatkiem kryształów, a do ślubu pojedziecie Hummerem. No nie do końca to zadziała. Jeśli ślub ma być w danym stylu, to niech będzie pewna spójność.
  4. Kiedy nie macie czasu. Nie da się zorganizować wszystkiego w jeden weekend. Ja przez 3 miesiące, codziennie po pracy i każdy weekend poświęcałam na wybieranie, porównywanie, zamawianie i wariowanie. Bo ile można oglądać zaproszenia, mierzyć sukienki i zastanawiać się jaki kolor dodatków mam mieć dodatków. Wierzcie mi, przy takiej ilości ślubnych decyzji zapomina się po co bierzecie ślub i traci on trochę swoją magię. Na szczęście ja to kocham i cieszyłam się z każdą przeglądniętą stroną dotyczącą ślubu, ale nie każdy ma aż taką pasję.
  5. Kiedy oczekujecie niespodzianki. Nie ma nic piękniejszego niż niespodzianka na własnym ślubie. Możecie zlecić wedding planerce, że chcecie wesele w stylu Wielkiego Gatsby i dopiero na miejscu widzicie jak to wszystko wygląda. I wierzcie mi, łzy szczęścia są nieuniknione. Warto przeżyć taką chwilę razem.

Może macie jakieś pomysły, aby organizacja ślubu nie była taka absorbująca, a może sprawia Wam to przyjemność i mogłybyście organizować miliony wesel?

 

Cześć :) Mam na imię Sylwia i mieszkam w Krakowie. Prowadzę bloga ślubnego, z przymrużeniem oka ;) Chcę Ci pokazać, że zorganizowanie własnego ślubu może być fantastyczną przygodą. Zapraszam !
Posts published: 27

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Znajdź artykuł
Zapisz się do mojego newslettera

Copyrights © 2016-2017 Ślubna kawiarenka.