Czyli jak urządzić ślub i nie zwariować :)

Ślubne inspiracje – krótkie włosy na ślubie

Pamiętam czasy wczesnej podstawówki. Każda dziewczynka miała wtedy długie włosy. A jeśli nie, to miała jeszcze trochę czasu, aby je zapuścić. Po co? Ano do Pierwszej Komunii. Bo do Komunii trzeba mieć długie włosy. A przynajmniej w latach 90tych trzeba było mieć.

Jako cudowne dziecko moich wspaniałych rodziców byłam prawdziwą damą. Sukienkę ubrałam chyba z 5 razy w ciągu 7 lat i to tylko dlatego, że mama mnie zmusiła (lub przekupiła-nie pamiętam). Jednakże moje włosy były piękne. Długie, brązowe i… oporne. Prawie tak samo jak ich właścicielka.

Pamiętam za to dzień Komunii. Wstałam chyba o 5.30 rano, co dla ośmiolatki był to środek nocy. Pognałam wraz z mamą do fryzjerki osiedlowej na stworzenie burzy loków, bo loki to podstawa do mojej sukienki bezy. Fryzjerki osiedlowe mają to do siebie, że czesze się tam pół osiedla i wszyscy wyglądają tak samo. (prawie jak WAGs).

Przechodząc do sedna, Pani fryzjerka skrupulatnie i z pasją kręciła moje włosy, by powstały loki. Po godzinie na mojej głowie istniała już piękna (serio) fryzura z wpiętym wiankiem. Wyglądałam jak milion dolców, a może nawet ze 2. Dolce&Gabbana na pewno by mnie zatrudnili do pokazywania ich kolekcji i zostałabym wtedy najmłodszą modelką.

Moja radość trwała może z godzinę. Pomimo ogromnej ilości lakieru do włosów, 15 tysięcy wsuwek i innych utrwalaczy moje włosy w najważniejszym momencie (w Kościele) wyglądały strasznie. Jak włosy wiedźmy z bajek dla dzieci.

Moja mama widząc moją smutna minę, gdy raz w życiu wyglądałam jak piękna dziewczynka, a nie jak „chłopacara” po Komunii podjęła ważną decyzję – ścinamy włosy. I tak po Komunii zostałam mini wersją Victorii Beckham w bobie. Tylko, że młodszą, gorzej ubraną, ale tak samo chudą 🙂

Czemu o tym piszę? Jako refleksja, bo utarło się, że na ważne wydarzenia trzeba mieć długie włosy. Teraz jak jesteśmy dorosłe, to wszelkie magazyny ślubne, portale czy nawet fryzjerki! wmawiają nam, że długie włosy na ślubie to MUST HAVE. A jeśli Ty nie chcesz mieć długich włosów? Kochasz krótkie? Albo jesteś zbyt leniwa, by poświęcać 30 minut na ich suszenie? To wierz mi – możesz mieć krótkie 🙂

Zostawiam Was z kilkoma inspiracjami fryzur z krótkich włosów.

Enjoy i nie dajcie się trendowi Roszponki 🙂

Źródło wszystkich zdjęć: pl.pinterest.com
Cześć :) Mam na imię Sylwia i mieszkam w Krakowie. Prowadzę bloga ślubnego, z przymrużeniem oka ;) Chcę Ci pokazać, że zorganizowanie własnego ślubu może być fantastyczną przygodą. Zapraszam !
Posts published: 27

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Znajdź artykuł
Zapisz się do mojego newslettera

Copyrights © 2016-2017 Ślubna kawiarenka.