Czyli jak urządzić ślub i nie zwariować :)

Słodki kącik jako inspiracja na wesele

To będzie chyba jeden ze słodszych wpisów na blogu. Wiadomo, że na weselu poza standardowym menu nie może zabraknąć słodkości.

Można je podać na wiele sposobów np. w formie słodkiego kącika, w skład którego może wchodzić wszystko to, co tylko zechcecie.

Nadal zastanawiamy się nad taką propozycją, ale bierzemy pod uwagę jeszcze inne rozwiązanie, ale o tym w dalszej części.

 Co najczęściej pojawia się w ramach słodkiego kącika?

Muffinki:

Uwielbiam je wszystkie. I na słodko i na słono. Są piękne i pyszne. Można je ozdobić lukrem, słodkim kremem czy jadalnymi dekoracjami.

http://www.slub.swidnica.pl/

Makaroniki:

Malutkie i niesamowicie słodkie ciasteczka. Mogą być we wszystkich kolorach. Świetna alternatywa dla mini babeczek podawanych na weselach.

Popsy:

Dla niewtajemniczonych są to mini ciastka na patyku. Kształt i wielką zależą od inwencji twórczej. Można je ozdabiać m.in. kokardkami, tasiemkami lub jadalnymi posypkami. Świetne dopełnienie do ciast.

Lizaki:

Słodycze przypominające nam dzieciństwo. Mogą być o różnych kształtach i wielkościach. Idealne dla młodszych uczestników wesela.

Słodki kącik ma wiele zalet. Po pierwsze można go dowolnie ułożyć i samodzielnie wybrać słodkości jakie mają się w nim znaleźć. Po drugie wszystkie słodkości mogą być w określonym kolorze np.kolorze przewodnim wesela. Po trzecie wygląda o niebo lepiej niż ciasta na zwykłych paterach.

 Poza słodkim kącikiem bierzemy pod uwagę mini-deserki. Miałam okazję ich spróbować na targach ślubnych i smak jest niesamowity. Są to mini desery o różnych smakach, które są zamieszczone w specjalnej lodówce. Każdy z gości może podejść i wybrać sobie ten, na który obecnie ma ochotę 🙂

A Wy jakie macie pomysły odnośnie słodkości na Waszym weselu?

 

Cześć :) Mam na imię Sylwia i mieszkam w Krakowie. Prowadzę bloga ślubnego, z przymrużeniem oka ;) Chcę Ci pokazać, że zorganizowanie własnego ślubu może być fantastyczną przygodą. Zapraszam !
Posts published: 27

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Znajdź artykuł
Zapisz się do mojego newslettera

Copyrights © 2016-2017 Ślubna kawiarenka.