Czyli jak urządzić ślub i nie zwariować :)

Kolor na weselu – kolory Pantone 2017

Motyw przewodni na weselu jest jednym z ważniejszych wyborów. Nawet jeśli chcesz tradycyjne wesele, to warto zastanowić się nad kolorem przewodnim. Jeszcze kilka lat temu najczęściej wybieranym kolorem był czerwony. Obecnie jeśli chcecie podążać za modą to warto poznać 10 kolorów Pantone.

Już wyobrażam sobie miny niektórych z Was i pytanie „panto… co?”.

Właściwie co to jest to Pantone i czemu dyktuje ono jakieś kolory?

Pantone jest amerykańską korporacją, która jest autorytetem w dziedzinie koloru. Firma opracowała skalę, dzięki której oznaczyła numerami kolory. Oprócz tego dany kolor również jest dodatkowo oznaczony np. czy jest metaliczny, fluoroscencyjny albo matowy. Dzięki ujednoliceniu nazewnictwa kolorów, z tej skali korzystają wszyscy, od producentów przez projektantów, aż do końcowego odbiory czyli Klienta. Co kilka miesięcy firma publikuje listę najmodniejszych kolorów na bieżący sezon. Są to najmodniejsze kolory wnętrz, ubrań czy właśnie ślubnych dodatków. Ślub bierze się raz w życiu, (zazwyczaj) dlatego jeśli 2017 to Wasz rok to warto przyjrzeć się jakie obecnie panują trendy.

Wiem, że wybór nie jest łatwy. Z jednej strony kuszą pastele, a z drugiej intensywna fuksja czy szafir. Co wybrać? Najlepiej kolor bliski Waszemu sercu. U nas były czarno-białe dodatki (kwiaty, serwetki, świeczniki) oraz szafirowe  (bukiet ślubny, butonierka czy moje buty). Mój Mąż czasem sobie żartuje, że był kolor czarny, bo pasuje do mojego charakteru, ale pomijając ten argument to czarny wg.mnie jest bardzo eleganckim kolorem.

Który kolor według Was jest najładniejszy?

 

Zdjęcia pochodzą ze strony pinterest.com

 

Cześć :) Mam na imię Sylwia i mieszkam w Krakowie. Prowadzę bloga ślubnego, z przymrużeniem oka ;) Chcę Ci pokazać, że zorganizowanie własnego ślubu może być fantastyczną przygodą. Zapraszam !
Posts published: 27

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Znajdź artykuł
Zapisz się do mojego newslettera

Copyrights © 2016-2017 Ślubna kawiarenka.