Czyli jak urządzić ślub i nie zwariować :)

Dlaczego warto wybrać się na targi ślubne? – Relacja z IX Targów Ślubnych w Kielcach 10-11.12.2016

Z doświadczenia wiem jak ciężko zaplanować swój ślub. Poruszanie się w tej tematyce wymaga od nas sporo czasu i przede wszystkim cierpliwości. Z reguły na zorganizowanie przyjęcia mamy ok. 2 lat, co daje nam możliwość sporządzenia planu i wybrania najlepszej dla nas opcji. Ogromną kopalnią inspiracji i pomysłów jest oczywiście internet i … targi ślubne.
Targi organizowane są zazwyczaj w okresie zimowym, kiedy jest już po sezonie ślubnym, a do kolejnego zostało przynajmniej kilka miesięcy. Na początku grudnia zostałam zaproszona na Targi Ślubne, które odbywały się w Kielcach. Czym wyróżniały się one na tle innych? Otrzymałam zaproszenie jako blogerka, gdzie miałam możliwość rozmowy z wystawcami. A, że ja lubię sobie porozmawiać, to byłam w swoim żywiole i tak oto powstała ta fotorelacja:
Dlaczego targi ślubne są dobrym pomysłem?
1. W jednym miejscu jest wszystko. Od sukni ślubnych, przez obrączki, garnitury, torty, aż do zespołów muzycznych czy samochodów. Można wszystkiego dotknąć, dopytać i co najważniejsze – często na okoliczność targów firmy przygotowywują oferty specjalne, rabaty czy dodatkowe korzyści za skorzystanie z ich propozycji. Dla Was jest to okazja do oszczędności czasu, jak i również pieniędzy.
2. Jeśli całe życie marzyłaś, aby Twoje wesele było w klimacie hollywoodzkim, bo u Kim Kardashian tak było i nie oglądałaś innych inspiracji, to będąc na targach będziesz miała możliwość. Przy okazji zweryfikujesz czy stoły obsypane kryształami to jest to, czego szukasz.
3. Jedyna okazja, by zaangażować przyszłego Męża w podejmowanie ważnych decyzji. Co go może przekonać? Po pierwsze samochody, po drugie możliwość degustacji drinków w drink barach, a po trzecie pokaz damskiej bielizny. Czego chcieć więcej będąc mężczyzną? Może tylko degustacji tortów weselnych
4. Duża oszczędność czasu. Aby móc wybrać najlepszy tort należy najpierw znaleźć firmy z okolicy, które przygotowują torty weselne, porównać ich oferty i pooglądać zdjęcia w internecie. Następnie należy się umówić na degustację. Oczywiście nie da się zjeść kilkunastu kawałków tortu w jeden dzień (chociaż ja potrafię), więc należy poświecić na to sporo czasu. Potem trzeba się zastanowić, jaki chcemy smak, wygląd i formę. Przekonać do tego naszego przyszłego Męża (bo im zazwyczaj po 10 torcie jest wszystko jedno) i podpisać umowę. Na targach mamy to w jednym miejscu.
5. Konkursy. Na targach zawsze są organizowane konkursy. Zazwyczaj do wygrania jest voucher np.na suknię ślubną czy podróż poślubną. Warto brać udział, bo może to akurat Ty będziesz zwyciężczynią.

Czym zaskoczyły mnie targi ślubne w Kielcach?

Mając porównanie do targów z Krakowa i Katowic, w Kielcach przede wszystkim ogromnym plusem była osobna sala przeznaczona do przeglądu zespołów muzycznych. Każdy, kto był zainteresowany, mógł udać się do osobnego miejsca, gdzie przez kilka godzin prezentowały się zespoły. Kieleckie targi były połączone również z targami hand made, które bardzo sobie cenię. Aby, więc złapać oddech można było pooglądać piękne rękodzieło. Na targach pomimo dużej ilości osób, nie można było odczuć tłumu czy ścisku. W tajemnicy Wam powiem, że w przyszłym roku odbędzie się jubileuszowa X edycja targów ślubnych w Kielcach i możecie już teraz zacząć się przygotowywać na efekt „wow”.

Cześć :) Mam na imię Sylwia i mieszkam w Krakowie. Prowadzę bloga ślubnego, z przymrużeniem oka ;) Chcę Ci pokazać, że zorganizowanie własnego ślubu może być fantastyczną przygodą. Zapraszam !
Posts published: 27

One comment

  1. Karina napisał(a):

    Warto wspomnieć że to jedyne targi ślubne w Polsce, których inicjatorem i współorganizatorem jest agencja ślubna 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Znajdź artykuł
Zapisz się do mojego newslettera

Copyrights © 2016-2017 Ślubna kawiarenka.